Eşitmə həssaslığı və səs yüksəkliyi

Kategori: Tibb
Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Dil: Azerice
Boyut: 15.4 KB
Üretici: ilkaddimlar
İşletim sistemi: Tümü için uygun
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Hiç puan verilmedi. İlk puanı sen ver)

Eşitmə həssaslığı və səs yüksəkliyi geniş bilgiye bu dosyayı yükleyerek ulaşabilirsiniz.

İşitme hissi birçok hayvanlarda ve insanda duyulan seslere duyarlılık, sesleri duymak, kavrayıp tanımak, kendilerinin bazı hareket ve davranışlarını işitme tepkilerine göre kurmak ve gerçekleştirmek yeteneği oluşturmuştur. En geniş anlamda işitme hissi deyince bu ses hissidir.
Hayvanlar aleminde ses hissi başlıca olarak böceklerde ve omurgalılarda gelişmiştir. İşitme yeteneğine sahip hayvan organizmaları onu en çeşitli amaçlar için kullanıyor. Ses sinyalleri hayvana mekanda yer değişim, başkaları ile iletişim, bireyler arasında kendi türünden olanı ve özgeni tanıma, çift arama, yırtıcıdan kurtulma ve başka amaçlar için gerek. Ses sinyalleri yaşam için çok önemli bilgiler kaynağıdır. İnsanlar ses sinyalleri ve işitme hissi sayesinde hayvanlardan farklı olarak çok geniş faaliyet göstere bilirler, insanların konuşma yeteneği ve kültürlerinin bir takım formaları işitme hissi ile yakın ilişkide gelişmiştir.
Diğer işletim sistemleri

Yorum Yapabilirsiniz

Diğer Program ve Oyunlar

Pokemon go yukleyin ve hızla büyüyen maceraya siz de katılın. Daha yeni çıkmasına rağmen hızla popülerleşen oyunun senaryosu eskilerin çizgi filmi Pokemona dayalı. Oyunda amaç…

Küçük ama eğlenceli bir strateji oyunu. Oyunda çok fazla zorlu etaplar yok. Kolay oynaya ve öğrene bilirsiniz. Eski moda oyunları anımsatan tasarımı size nostalji yaşatacaktır….

Ünlü dvd\cd yazılımlarından biri: Nero 12 yukle. Nero 12 – CD ve DVD diskleri, herhangi bir dosya yazmak için en iyi programın yeni bir sürümü….

İham kaynağı  «Empires Age» olan, tarihi strateji oyunu. Tamamen ücretsiz olan bu oyun Linux, Windows , Mac OS X  gibi çeşitli platformlar için kullanılabilir.  Bin yıllık bir tarihi dönem…

Duolingo uygulaması ingilisce oyrenmek için kullanabileceğiniz az sayıda kaliteli uygulamadan biri. Duolingo ile İngilizce öğrenmek hızlı, ücretsiz, hem de eğlenceli. Yanlış cevaplarsanız can kaybedecek, doğru cevaplarsanız puanla ödüllendirileceksiniz….

Buzlarla kaplı bir dünyada Mario kendi yolunu bulmaya ve misyonunu tamamlamaya çalışıyor. Diğer versiyonları gibi çok eğlenceli ve 2D grafiğe sahip oyunu merakla oynayacaksınız. Heyecanlı…