Adobe Reader Yüklə

PDF (Adobe Portable Document Format) uzantılı dosyalar ile çalışmak için en yaygın, güçlü ve ücretsiz bir program Adobe Reader yukle . Adobe Reader, PDF belgeleri ile çalışmak için kopyalama, yapı görüntüleme, baskı, görüntü yönetimi, dönüşüm sayfaları ve bu gibi diğer temel fonksiyonları sağlar. Adobe Reader PDF son sürümü uygulanmasının tüm teknik özelliklerini (örneğin, bir belge içinde 3 boyutlu görüntü gösterebilme) destekler. Adobe Reader başlıca özellikleri :
– Acrobat Adobe 3D kullanılarak oluşturulan belgelerin 3D içeriğini görüntülemek, işlemek ve yazılım üzerinde yorumlama becerisi.
-Belgenin seçili alanlarını ölçekleme.
– Elektronik kitap okuma ve organize etmek, multimedya içeriği (metin, grafik, ses ve video dosyaları) oynatmak. Dosyalara gömülü QuickTime, Macromedia Flash, Real ve Windows Media belgeleri oynatmak.
-Formlar aracılığıyla belge ile çalışmaya olanak sağlar .
– Adobe Reader arayüzünden doğrudan Internet’te arama yeteneği.
-Tarayıcıya ek modül (fiş). Netscape, Firefox, ve Mozilla 1.7 (yalnızca Windows için) desteği.
– Kablosuz ağlar üzerinden belgelerin basımı .
– On-line video konferans organizasyonu.
– Güvenli teknolojisi. PDF belgeleri için dijital imzalar.
– Aynı anda birden fazla kişiye bir belge üzerinde çalışmaya olanak sağlayan Start Meeting fonksiyonu.
– Görme bozukluğu olan kişilerin çalışmalarını kolaylaştırmak için araçlar.

Adobe Reader Adobe firması tarafından hazırlanan, PDF dosyalarını açmak için programdır. Adobe Reader dünyada en yaygın PDF okuyucudur. PDF (Portable Document Format) çeşitli belgelerin elektronik ortamda sunulması için en yaygın ve uygun formatlardan biridir. Bu biçimde, yardım dosyaları, kılavuzlar, çeşitli reklam ürünlerinin açıklamasını, broşür vb bulabilirsiniz. Programın yaratıcısı Adobe Flash Player, Adobe Photoshop gibi programları ile de ünlüdür.

Yorum yapabilirsiniz