GIMP Yüklə

Görüntüler (çizimler ve fotoğraflar) oluşturma, montaj ve düzenlemek için güçlü ve ücretsiz bir program GIMP yukle (GNU Image Manipulation Program). GIMP – açık kaynak kodlu bir resim düzenleme yazılımıdır. Program tarama grafiklerini ve kısmen de vektör grafiklerini destekliyor.
GIMP resim editörü , dijital fotoğraf ve grafikleri yaratmak ve düzenlemek, logolar oluşturmak, fotoğrаfları yeniden boyutlandırmak, görüntü üzerinde renk işlemleri yapmak , katmanları kullanarak görüntüleri birleştirmek , grafik dosyalarının farklı türleri arasında dönüşüm yapmak için kullanılabilir. Bu arada çok pencereli, olağandışı bir arayüz not edilmelidir. Deneyimsiz kullanıcı önce bir kadar karıştırabilir, ama buna biraz zaman sonra alışirsınız. GIMP ile büyük fırsatlar ilk saatlerdeki zorluklar üzerinde ağır basmaktadır.

GIMP çok “yetenekli” bir programdır. İlk olarak LINUX için geliştirilmiş olan bu program çok popülerlik kazandıktan sonra Windows işletim sistemi için de yeni sürümü geliştirilmiştir. Basit bir boyama programı, gelişmiş ve kaliteli bir fotoğraf düzenleme programı olan GIMP size gereken çok şeyi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum yapabilirsiniz