Safari Yüklə

Apple’in sunduğu modern özelliklere sahip tarayıcı olan Safari yukle. Apple ürünlerine has tarzda tipik tesislere ve efektlere sahip bu tarayıcının hoş bir arayüzü var. Webkit motoru kullanan Safari web sayfaları hızlı bir şekilde taraya biliyor. Safari tarayıcısının özellikleri: arayüz sekmeler, rahat sekmeler sistemi, pop-up engelleyici, dahili arama, RSS, web formların otomatik doldurulması, sistem uzantıları, web formların boyutunu değiştirmek yeteneği. Geleneksel tarayıcı özelliklerinin yanı sıra kolay navigasyon için çeşitli yenilikçi, eşsiz fırsatları var.

Safari Apple’ın Mac ve Windows işletim sistemi için geliştirdiği tarayıcının adıdır. Bu tarayıcı temel amacı Apple’ın Mac OS ile tamamen uyumlu bir ağ tarayıcısına sahip olmasıdır (çünkü önce Mac OS’te Microsoft ‘un çok eskiden geliştirdiği, uyumsuz bir Internet Explorer sürümü kullanılıyordu).
Safari, KHTML’nin bir türü olan WebKit motorunu kullanıyor. Tarayıcının Windows işletim sisteminde çalışan bir beta sürümü 2007 Haziran ayından itibaren kullanıma verilmiştir.

Yorum yapabilirsiniz